Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку зникла знімальна група – телеканал «Дождь»


У Донецьку, контрольованому угрупованням «ДНР», зникла знімальна група телеканалу «Дождь». Як повідомляє сайт російського телеканалу ввечері 25 листопада, кореспонденти Сергій Єрженков і Василь Полонський перестали виходити на зв’язок.

Перед зникненням Полонський встиг повідомити редакції, що знімальна група затримана «міністерством державної безпеки» угруповання «ДНР». На «гарячій лінії» «міністерства» телеканалу повідомили, що в п’ятницю арештів не здійснювали.

Знімальна група телеканалу «Дождь» отримала акредитацію для роботи в Донецьку як у Службі безпеки України, так і в «міністерстві інформації» угруповання «ДНР». На контрольовану бойовиками територію журналісти пройшли в четвер із території, контрольованої владою України.

На окупованій території журналісти планували зняти серію сюжетів для ефіру і сайту телеканалу. У четвер вони записали інтерв’ю з колишнім «секретарем Ради безпеки ДНР» Олександром Ходаковським.

Сам Ходаковський заявив телеканалу, що «здогадується, що журналістів затримали для профілактичної бесіди, тому що прес-секретар Захарченка (ватажка угруповання «ДНР» – ред.) перевищила свої повноваження і дала акредитацію журналістам без відома самого Захарченка». Сама Олена Алексєєва, помічниця Захарченка, сказала, що не знає про затримання журналістів.

Телеканал «Дождь» – один із небагатьох російських засобів інформації, який надає позицію України в її відносинах із Росією та в збройному конфлікті на Донбасі.

Україна та Захід звинувачують Москву в підтримці озброєних сепаратистів на Донбасі зброєю та особовим складом з числа російських військових. Росія заперечує наявність частин своєї регулярної армії на Донбасі, але визнає, що в складі бойовиків можуть бути російські «добровольці».

XS
SM
MD
LG