Доступність посилання

ТОП новини

Україна може отримати 600 мільйонів євро від ЄС у січні – Домбровскіс


Валдіс Домбровск

Україна може отримати наступний транш макрофінансової допомоги від ЄС у січні 2017-го року, якщо найближчим часом дозволить експорт необробленої деревини. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив єврокомісар з питань європейського та соціального діалогу Валдіс Домбровскіс.

«Однією з умов отримання траншу є зобов’язання України не запроваджувати нові торговельні бар’єри, що суперечать договору про вільну торгівлю, який підписаний між ЄС та Україною. Є реальна можливість упродовж грудня цей законопроект (про скасування заборони експорту деревини – ред.) ухвалити. У такому випадку виплату траншу ми можемо зробити вже у січні», – зазначив Домбровскіс.

Український президент Петро Порошенко пообіцяв скасувати заборону на експорт деревини під час візиту до Брюсселя на саміт Україна-ЄС, який відбувся 24 жовтня.

У жовтні голова представництва ЄС в Україні Юґ Мінґареллі заявив, що Євросоюз очікує від України скасування заборони на експорт лісу та врегулювання питання соціальної допомоги внутрішнім переселенцям для надання чергового траншу макрофінансової допомоги в 600 мільйонів євро.

У вересні віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, перебуваючи з візитом у Києві, заявив, що Україна зможе отримати транш допомоги у розмірі 600 мільйонів євро від Європейської комісії, якщо ухвалить низку «енергетичних законів».

22 травня 2015 року на саміті «Східного партнерства» у Ризі Європейська комісія й уряд України підписали меморандум про порозуміння щодо надання Києву макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 мільярда євро.

Перший транш Україна отримала ще у 2015 році. Але 19 травня голова місії Європарламенту з бюджетного контролю Інге Ґрессле заявила, що Україна ще не виконала умови для надання їй чергових коштів із боку ЄС. Вона допустила можливість припинення виплати макрофінансової допомоги Україні у разі непроведення реформ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG