Доступність посилання

ТОП новини

Угруповання «ДНР» вимагає закрити офіс чеської організації «Людина у скруті» в Донецьку


Емблема організації «Людина у скруті»
Емблема організації «Людина у скруті»

У суботу, 26 листопада, представники угруповання «ДНР» прийшли до донецького офісу чеської гуманітарної організації «Людина у скруті» з вимогою негайно згорнути її діяльність на Донбасі.

Як повідомив керівник організації Шімон Панек, представники бойовиків не повідомили причини, чому чеським гуманітарним працівникам відмовлено в акредитації.

«Нас засмучує, що керівництво в Донецьку без будь-яких роз’яснень відмовило нам у доступі до людей, які насправді нашої допомоги потребують, і таким чином порушило міжнародне гуманітарне право», – заявив Шимон Панек.

При цьому координатор допомоги Україні Томаш Коціан наголосив, що працівники «Людини у скруті» «досі виконували всі вимоги місцевих органів і систематично інформували їх про свою діяльність. Жодних причин для непродовження акредитації нам офіційно не назвали». Як повідомляють чеські ЗМІ, відповідно до вимоги сепаратистів «усі гуманітарні працівники «Людини у скруті» повинні впродовж 24 годин покинути терени офіційно не визнаної Донецької народної республіки».

Чеська організація «Людина у скруті» надає гуманітарну допомогу жителям Донбасу від серпня 2014 року. Тільки впродовж 2016 року чеські гуманітарні працівники допомогли продуктами близько 490 тисячам жителів з непідконтрольних українській владі територій.

«Людина у скруті» на сході України також надавала допомогу жителям Донеччини у відновленні житла і привозила питну воду.

XS
SM
MD
LG