Доступність посилання

ТОП новини

Луценко у Святошинському суді усно оголосив Януковичу підозру у держзраді


Юрій Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко усно оголосив колишньому президенту Віктору Януковичу підозру у державній зраді та скоєнні низки інших тяжких злочинів. Відповідну заяву Луценко зробив у Святошинському районному суді Києва, де у понеділок очікується допит Януковича за допомогою відеозв’язку у справі 5 бійців розформованого силового підрозділу «Беркут».

«Повідомляю, що ви, Янукович Віктор Федорович, підозрюєтеся у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади Російської Федерації в умисних діях, вчинених із метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, та веденні агресивної війни», – заявив Луценко під час перерви у засіданні.

«Янукович Віктор Федорович підозрюється в тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи у невстановленому місці на території Російської Федерації, діючи умисно в порушення вимог статей Конституції України, вчинив державну зраду, а також із метою сприяння Російській Федерації та її представникам у порушення суверенітету і територіальної цілісності України, сподіваючись отримати підтримку та захист від влади Російської Федерації, для подальшого тривалого проживання на території цієї країни та уникнення кримінальної відповідальності в Україні, […] склав, підписав та звернувся з письмовою заявою до президента Російської Федерації Путіна з проханням використати збройні сили цієї держави на території України, чим надав іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, а також сприяв Російській Федерації у веденні агресивної війни проти України та вчиненні умисних дій із метою зміни меж території та державного кордону України», – повідомив Луценко.

«Враховуючи те, що Янукович перебуває за межами України, не прибуває на виклики, фактично переховується від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру сьогодні, годину назад, надіслано на всі відомі адреси проживання та останнього місця перебування Віктора Януковича, а також буде вручено адвокату останнього», – додав генпрокурор.

У свою чергу, один із представників захисту Януковича у київському суді заявив, що вручення копії підозри адвокату не дорівнює оголошенню підозри особі. Адвокат, однак, прийняв документ від представників прокуратури.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомляв про плани відомства до кінця року передати до суду так звану «велику справу Януковича», серед епізодів якої – підозра у державній зраді та інших тяжких злочинах. За словами Луценка, йдеться про епізоди, розслідуванням яких займалася військова прокуратура.

XS
SM
MD
LG