Доступність посилання

ТОП новини

Клімкін: без закриття кордону збройні провокації проти ЗСУ на Донбасі триватимуть


Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що без закриття кордону збройні провокації проти українських військових на Донбасі продовжуватимуться.

«Без закриття кордону, у тому числі шляхом постійного моніторингу ситуації СММ ОБСЄ, постійні збройні провокації проти ЗС України продовжуватимуться», – написав міністр на своїй сторінці в twitter.

Кілька годин у Мінську розпочалася зустріч міністрів закордонних справ в «нормандському форматі».

Минулого тижня російська сторона заявила, що «дорожньої карти», необхідної для проведення зустрічі міністрів закордонних справ «нормандської четвірки», на даний час немає. Також у Німеччині вказали, що робота для створення так званої «дорожньої карти» виконання мінських домовленостей відбувається з великими труднощами й доволі повільно.

Через те, що мінські домовленості практично не визначають послідовності виконання їхніх пунктів, керівники держав «нормандського формату» – України, Німеччини, Франції і Росії – домовилися, що голови МЗС цих країн мають підготувати «дорожню карту», яка узгодила б цю послідовність виконання пунктів усіх трьох головних мінських угод: Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Мінського комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

При цьому, за словами Києва, головною метою має бути домогтися від Росії виконання її зобов’язань за всіма цими мінськими угодами, включно з графіком і відповідальністю за виконання. Київ також наполягає на тому, що політичні питання неможливо виконувати до виконання питань безпеки.

Москва ж заявляє, що вимагає від України швидкого поступу до політичних аспектів мінських угод – таких, як місцевих виборів на цій території і «амністії» бойовиків, – іще до вирішення безпекових і гуманітарних питань – таких, як виведення з окупованих територій російських військ і озброєння, роззброєння незаконних збройних формувань, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи передачі непідконтрольної нині Києву ділянки українсько-російського кордону під контроль ОБСЄ.

У серпні президент України Петро Порошенко повідомляв, що Київ не контролює понад 409 кілометрів кордону з Росією на Донбасі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG