Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина і Росія підтвердили глибокі розбіжності щодо Сирії


Сергій Лавров (л) і Мевлют Чавушоглу (п) під час зустрічі, Анталья, 1 грудня 2016 року
Сергій Лавров (л) і Мевлют Чавушоглу (п) під час зустрічі, Анталья, 1 грудня 2016 року

Туреччина і Росія заявили, що погоджуються щодо необхідності зупинити бойові дії в Сирії, але далі мають глибокі розбіжності в поглядах на сирійський конфлікт.

Як заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на прес-конференції після переговорів із колегою з Росії Сергієм Лавровим у місті Антальї, необхідно досягти припинення вогню по всій території Сирії.

За словами Чавушоглу, Анкара в загальних рисах погоджується з Москвою про необхідність перемир’я, надання гуманітарної допомоги нужденним і політичного переходу влади в Сирії.

Але він наголосив, що позиція Туреччини щодо президента Сирії Башара аль-Асада лишається незмінною: він має відійти.

Лавров, зі свого боку, заявив, що кровопролиття в Сирії має зупинитися, що Росія готова вести переговори з усіма сторонами конфлікту і продовжить співпрацювати з Туреччиною.

Але, наголосив він, Росія продовжить свої операції в місті Алеппо, де російська авіація разом із сирійською урядовою бомбардує утримувані повстанцями райони міста на тій підставі, що частина цих повстанців належить до ісламістів, визнаних терористами.

Туреччина підтримує частину сирійських повстанців, що воюють проти режиму Асада, Росія ж підтримує цей режим і воює спільно з ним проти всіх його супротивників – фактично значною мірою проти тих, що не визнані терористами.

XS
SM
MD
LG