Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 06:57

У центрі Києва завершилася акція з нагоди річниці «маршу мільйонів», сутичок не було


Під час акції на майдані Незалежності у Києві

У Києві на майдані Незалежності завершилася акція представників громадських організацій та добровольчого батальйону «ОУН» із нагоди річниці «маршу мільйонів», сутичок не було.

«Ми шукали грейдер, але нам відмовили в оренді. Грейдер важливий як символ. Ми хочемо, щоб нас почули. Це мирна акція», – сказав голова ОУН Микола Коханівський.

Голова ОУН Микола Коханівський
Голова ОУН Микола Коханівський

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, головні вимоги учасників акції – звільнення активістів, яких вони називають «політв’язнями», а також усунення від переговорного процесу в Мінську Віктора Медведчука та Леоніда Кучми.

Колона активістів рушила до Адміністрації президента. Вони передали список своїх вимог представникам Адміністрації і після цього повернулися на майдан Незалежності.

Колона активістів під час маршу до Адміністрації президента
Колона активістів під час маршу до Адміністрації президента
Один з активістів розмовляє з бійцями Нацгвардії на Банковій
Один з активістів розмовляє з бійцями Нацгвардії на Банковій
Активісти повертаються з Банкової на Майдан
Активісти повертаються з Банкової на Майдан

21 листопада цього року під час віча з нагоди річниці початку Революції гідності активісти підпалили кілька автомобільних покришок. Потім вони рушили, за їхніми словами, до офісу Віктора Медведчука. Тоді вони пошкодили приміщення відділення російського «Сбербанку» і офісу, який вони вважали офісом Медведчука.

1 грудня 2013 року в Києві відбулася масштабна акція протесту, «народне віче», в якій узяли участь сотні тисяч людей, а поблизу будівлі адміністрації тодішнього президента Віктора Януковича – сутичка між протестувальниками, які привезли з собою грейдер для штурму загорож, і правоохоронцями. Тоді лідери парламентської опозиції зупиняли сутичку і звинуватили в її організації провокаторів, які, мовляв, хотіли дискредитувати мирний протест. Натомість учасники сутички на Банковій запевняли, що акція була спонтанною і що це була не провокація, а «спроба розпочати революцію».

Наступної неділі, 8 грудня 2013 року, на нову масову акцію протесту в центрі Києва, яку назвали «маршем мільйонів», зібралися десятки тисяч людей.

Вулиця Банкова вдень, 1 грудня 2016 року
Вулиця Банкова вдень, 1 грудня 2016 року

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG