Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ: у медичних закладах перебувають понад 130 тисяч українців з ВІЛ-інфекцією


Акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ, Київ, 1 грудня 2016 року
Акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ, Київ, 1 грудня 2016 року

У Міністерстві охорони здоров’я заявляють, що станом на 1 листопада у медичних закладах перебувають 132 714 ВІЛ-інфікованих громадян України.

Як повідомляє прес-служба відомства, найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції реєструвались у Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській областях та Києві.

У МОЗ зазначають, що наразі антиретровірусну терапію в Україні отримують 71 тисяч осіб та 9 тисяч особи – препарати ЗПТ (без урахування даних Криму та неконтрольованої українською владою частини Донбасу).

У міністерстві наголошують, що надзвичайно важливим є питання профілактики інфекції – безпечний секс, увага до закладів, де отримуємо послуги: салони краси, стоматологія, інфекційний контроль у медичних закладах.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ 1 грудня в Києві відбулася акція «Абонемент на життя». Під час заходу керівник Альянсу Громадського здоров’я Андрій Клепіков презентував нову програму – «самотестування».

«Дуже важливо, що тестування можна буде зробити самостійно. Ми розраховуємо, що тестування стане доступним для мільйонів українців. Ті люди, які будуть знати свій статус, це дасть їм основу для подальших кроків», – сказав Клепіков.

За даними МОЗ, за десять місяців 2016 року в Україні зареєстровано більше 13 тисяч нових випадків ВІЛ-інфекції. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ, на початок 2016 року в Україні жили 220 тисяч людей із ВІЛ.

За оцінками міжнародних експертів, понад 40% інфікованих українців навіть не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

Однією з причин, чому Україна залишається серед лідерів у Європі за масштабами поширення цього вірусу, експерти називають невчасну діагностику та недостатню поінформованість громадян.

XS
SM
MD
LG