Доступність посилання

ТОП новини

Росіянка, засуджена за смс про рух військ до Грузії, вирішила оскаржити вирок – адвокат


Російські окупаційні війська у Грузії, відеокадр 11 серпня 2008 року
Російські окупаційні війська у Грузії, відеокадр 11 серпня 2008 року

Адвокат росіянки, звинуваченої в «державній зраді» і засудженої до семи років позбавлення волі за смс-повідомлення про пересування російських військ до Грузії під час війни 2008 року, повідомив, що вона хоче оскаржити вирок.

Як сказав адвокат Іван Павлов, він звернувся з проханням до суду дозволити його підзахисній подати оскарження, бо законні терміни для цього вже минули.

За його словами, попередній адвокат засудженої Оксани Севастіді не зробив цього вчасно з невідомих причин.

46-річну Оксану Севастіді визнали винною в «державній зраді» і засудили до семи років позбавлення волі за смс-повідомлення, яке вона послала своїм друзям, про повний потяг військового спорядження, що прямував із Росії до сепаратистського регіону Абхазії у Грузії під час короткої війни Росії проти Грузії 2008 року.

Вирок, як повідомляють, був винесений іще в березні, але про нього чи не вперше публічно повідомили лише в четвер, 1 грудня.

У правозахисному центрі «Меморіал» у Росії справу Севастіді назвали політично мотивованою.

Правозахисники нагадали, що 2014 року ще одну громадянку Росії засудили за таких самих обставин: Катерину Харебаву звинуватили у «шпигунстві» й винесли вирок у шість років позбавлення волі через смс-повідомлення друзям про пересування російської військової техніки в бік Абхазії у Грузії під час війни 2008 року. Обвинувачення стверджувало, що вона передала таємні дані військовому представникові Грузії, захист наполягав, що повідомлення було приватне й адресоване її особистим друзям, і говорити про «шпигунство» не можна. «Меморіал» теж визнав її політв’язнем.

XS
SM
MD
LG