Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 06:48

Лавров: позиції Москви і Токіо щодо мирного договору зблизити непросто


Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляє, що Москва зацікавлена у вирішенні проблеми мирного договору з Токіо, але позиції сторін щодо цього зблизити непросто. Про це він заявив 3 грудня у Москві після зустрічі зі своїм японським колегою Фуміо Кісідою.

Лавров зазначив, що Японія і Росія висловили готовність вирішувати практичні питання задля виходу на співпрацю у суміжних районах двох країн.

За його словами, Москва розраховує, що візит президента Росії Володимира Путіна до Японії, запланований на 15-16 грудня, дасть новий імпульс для розвитку відносин між країнами у всіх сферах.

У п’ятницю Фуміо Кісіда мав зустріч з Володимиром Путіним.

Візит Путіна до Японії відбуватиметься у час, коли обидві країни продовжують розвивати торговельні зв’язки, але у відносинах зберігається напруженість через неврегульоване питання чотирьох тихоокеанських островів, захоплених СРСР в останні дні Другої світової війни.

Росія каже, що чотири острови Південних Курил – Кунашир, Ітуруп, Шикотан та Хабомаї – є її невід’ємною частиною, Японія заявляє, що це її окуповані Північні території.

Москва нещодавно розпочала будувати нову військову інфраструктуру на частині цих островів, які також є базою для риболовного промислу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG