Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз»: Стокгольмський арбітраж завершив слухання щодо транзитного контракту


У Стокгольмському арбітражі завершилися слухання у справі про перегляд умов контракту з транзиту газу між Україною і Росією. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив директор з розвитку бізнесу компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Слухання в Стокгольмському арбітражі завершено. Два дні трибунал слухав юридичних радників, свідків і експертів. Наша сторона, як і минулого разу, за контрактом на закупівлю газу була переконливою…», – написав він.

У жовтні в «Нафтогазі» повідомляли, що у Стокгольмському арбітражі завершилися усні слухання в об’єднаній справі щодо взаємних позовів «Нафтогазу України» і російського «Газпрому» щодо контракту на газопостачання в Україну.

Остаточне рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма за контрактом на постачання газу очікується до 31 березня 2017 року.

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським «Газпромом», а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Перед цим «Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

На початку цього року голова української компанії Андрій Коболєв оцінив суму претензій «Нафтогазу» до російського «Газпрому» в 30 мільярдів доларів.

Водночас російський «Газпром» подав до Стокгольмського арбітражного суду три позови проти «Нафтогазу» на загальну суму понад 23 мільярди доларів.

XS
SM
MD
LG