Доступність посилання

ТОП новини

В «Укрзалізниці» фіксуються зловживання, попри систему ProZorro – Омелян


Володимир Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляє, що в компанії «Укрзалізниця» все ще фіксуються зловживання із закупівлі товарів, попри впровадження електронної системи ProZorro. Про це міністр повідомив в ефірі Радіо Свобода.

«Зловживань – безліч, ці зловживання, на жаль, не тільки у відсотках, а у рази… В залежності від номенклатури, але буває від 10% до 50%, інколи кількаразове перевищення вартості товарів. Звичайно, полегшило те, що ми перейшли на систему ProZorro. Вже не буває дивних тендерів з викиданням учасників, але, не зважаючи на нові механізми, люди намагаються працювати по-старому», – зазначив міністр.

Припинити корупцію або хоча б її суттєво зменшити було одним із завдань керівника «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна.

«Поки що очікуваного результату я не бачу. Фактично пройшло сім місяців роботи і тих суттєвих зрушень, яких було обіцяно ним самим, тим більше зрушень, яких вимагало міністерство інфраструктури, Кабмін, на жаль, поки що не досягнуто. Є надзвичайно великий ресурс, який досі фактично використовується неефективно. Це питання Бальчуна, щоб він налагодив роботу самої залізниці», – зазначив Володимир Омелян.

На запитання, чи є у Войцеха Бальчуна терміни для реалізації свого завдання, Омелян відповів, що розраховує розібрати роботу керівника «Укрзалізниці» на спеціальні нараді.

«Це питання порушувалося перед прем’єр-міністром. Я сподіваюся, що ми все ж таки зможемо провести спільну зустріч наглядової ради правління «Укрзалізниці» в присутності прем’єр-міністра, міністра інфраструктури для того, щоб фахово обговорити це питання. На жаль, ця спільна зустріч відкладається в силу якихось причин», – розповів Омелян.

У липні 2016 року новий керівник «Укрзалізниці» Войцех Бальчун озвучував план роботи на найближчі півроку: прибрати корупцію та очистити компанію від нечесних співробітників. Для пересічних пасажирів – більше сполучень та якісніший сервіс.

Громадянина Польщі Войцеха Бальчуна Кабінет міністрів України призначив на посаду керівника «Укрзалізниці» у квітні цього року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG