Доступність посилання

ТОП новини

У СБУ вибачилися через недопуск журналістів на подію з Порошенком на Карачуні


(©Shutterstock)

У Службі безпеки України вибачаються за «можливу переоцінку співробітниками рівня загроз» під час відкриття вежі на горі Карачун на Донеччині за участю президента України Петра Порошенка.

«У районі проведення антитерористичної операції СБУ й інші правоохоронні органи вкрай прискіпливо ставляться до заходів безпеки, особливо під час подій за участю керівництва держави. Представники ЗМІ, яким був обмежений доступ на подію, за наявною інформацією, є фігурантами кримінальних проваджень, у тому числі за незаконне зберігання зброї або не надали правоохоронцям документів, що підтверджують їхні особи», – написала речниця СБУ Олена Гітлянська у Facebook.

Вона додала, що можливості оперативно з’ясувати деталі ситуації в «польових» умовах не було, тому журналістам обмежили доступ на подію.

«Зазначу, що рішення ухвалювали виключно щодо окремих осіб, а не медіа, від яких вони подали заявки. Усі акредитовані ЗМІ мали безперешкодну можливість для висвітлення заходу. Хочу наголосити, що законодавство надає право правоохоронцям обмежувати доступ до об’єктів, де відбуваються охоронні заходи, за наявності підстав для цього. Тому з метою безпеки було ухвалено відповідне рішення», – заявила Гітлянська.

Речниця СБУ додала, що спецслужба «робить все можливе, для забезпечення безперешкодної роботи журналістів, незважаючи на складну ситуацію в країні». За її словами, керівництво служби ретельно перевірить доцільність дій співробітників з недопущення журналістів на подію.

5 грудня представників деяких ЗМІ не пропустили на відкриття телевежі на Карачуні під Слов’янськом Донецької області, звинувативши їх у кримінальних правопорушеннях.

Як повідомило «Громадське телебачення Донбасу», після закінчення обшуків і перевірки в базі даних невідомий чоловік попросив чотирьох журналістів повернутися до автобуса, заборонивши відвідувати захід.

За повідомленнями, не пустили кореспондентів «Еспресо», телеканалу «До ТеБе», а також оператора «Громадського телебачення Донбасу».

За даними ЗМІ, журналістів протримали в автобусі чотири години, а після завершенні події разом з іншими представниками ЗМІ відвезли назад до Краматорська, так нічого і не пояснивши.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG