Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Криму продовжив арешт трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»


Обшук у помешканнях кримських татар в Старогнатівці, Крим, 12 жовтня 2016 року
Обшук у помешканнях кримських татар в Старогнатівці, Крим, 12 жовтня 2016 року

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя 6 грудня продовжив арешт трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір», передає «Крим.Реалії». Теймуру Абдулаєву, Айдеру Саледінову і Рустему Ісмайлову продовжили термін арешту до 11 березня 2017 року.

Напередодні той же суд продовжив іншим фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» Арсену Джеппарову і Мусліму Алієву термін арешту на два місяці.

12 жовтня в Криму були проведені обшуки в п’яти мусульманських сімях. В результаті силовики затримали п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір» – Рустема Ісмаїлова, Узаіра і Теймура Абдуллаєвих, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування у Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними». В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти.

XS
SM
MD
LG