Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокурор: справу про незаконне збагачення депутата Лещенка закрито 


Сергій Лещенко

Генеральна прокуратура України закрила справу про незаконне збагачення народного депутата Сергія Лещенка, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Зараз справу про незаконне збагачення пана Лещенка, яку вела Генеральна прокуратура, закрито. З неї виділено частину за статтею 212 (ухилення від податків, які стосуються інших осіб)», – сказав Луценко.

За його словами, запит у справі буде скеровано до Державної фіскальної служби, яка перевірить інших осіб, які дали позику народному депутату на придбання квартири.

«Пан Лещенко зазначив Олену Притулу, але не зазначив іншої особи - ми про неї дізналися з вилучених під час слідчих дій документів. Ми бачимо інші прізвища. Перевіримо, чи були у них кошти для того, щоб надати цю позику», – заявив Луценко і додав, що рішення про виклик до Генпрокуратури засновника «Української правди» Олени Притули скасовано, бо достатньо її публічних заяв.

У вересні 2016 року стало відомо, що Сергій Лещенко придбав квартиру у новобудові в історичному центрі Києва площею 192 квадратні метри за 7,5 мільйонів гривень (понад 300 тисяч доларів).

Лещенко пояснив, що частина суми, витраченої на придбання квартири, – це його заощадження як колишнього співвласника «Української правди», решта – позика. Депутат пояснив, що кошти, сплачені за квартиру, є чесно заробленими, і придбання квартири не порушило вимог антикорупційного законодавства України.

У вересні у НАБУ за результатами перевірки придбання квартири Лещенком повідомили, що є ознаки адміністративного правопорушення про корупцію. Наприкінці жовтня стало відомо, що Генпрокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо народного депутата Сергія Лещенка. 1 грудня у НАЗК повідомили, що у купівлі квартири депутатом Лещенком є адміністративне порушення.

Сергій Лещенко, який написав низку матеріалів про корупцію у вищих ешелонах влади для видання «Українська правда», у 2014 році був обраний народним депутатом за партійними списками «Блоку Петра Порошенка».

XS
SM
MD
LG