Доступність посилання

ТОП новини

Столтенберґ закликав всі сторони конфлікту подвоїти зусилля для виконання Мінських угод


Єнс Столтенберґ

Керівник НАТО Єнс Столтенберґ закликав всі сторони конфлікту на Донбасі подвоїти свої зусилля для повної реалізації Мінських угод.

«Я закликаю обидві сторони подвоїти зусилля для повної імплементації Мінських угод. І першим кроком до цього ми маємо побачити негайне та повне припинення вогню», – заявив голова Північноатлантичного союзу після засідання Комісії Україна-НАТО у Брюсселі.

Столтенберґ також наголосив, що до того часу, поки не буде досягнуто миру на Донбасі Захід повинен продовжувати тиск на Москву.

«Міжнародна спільнота повинна чинити тиск на Росію, з метою примусити її виконувати свої зобов’язання. Особливо, коли безпекова ситуація на сході України залишається настільки серйозною, дуже важливо, аби економічні санкції були продовжені»,– заявив Столтенберґ, додаючи, що саме Росія несе особливу відповідальність за незавершення конфлікту на Донбасі і єдиним дієвим вирішенням для нього є дипломатія.

«Шкода, що на засіданні в нормандському форматі минулого тижня результатів не досягли», – зазначає керівник НАТО.

Натомість, каже Столтенберґ, нині країни-союзниці зробили нові обіцянки підтримки України фондами та військовими радниками.

Від квітня 2014 року на Донбасі триває збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на Донбасі й вимагають від неї виконання Мінських угод. Росія, однак, заявляє, що є лише «гарантом» виконання мінських домовленостей і відкидає звинувачення у підтримці сепаратистів.

XS
SM
MD
LG