Доступність посилання

ТОП новини

Сирія та Росія відкинули припинення вогню в Алеппо


Загальний план міста Алеппо наприкінці листопада 2016 року
Загальний план міста Алеппо наприкінці листопада 2016 року

Сирійські та російські лідери 7 грудня відкинули прохання повстанських сил і західних держав припинити вогонь в Алеппо з гуманітарних міркувань.

Президент Сирії Башар Асад підтвердив повідомлення незалежних спостерігачів і засобів інформації, що урядові сили близькі до повного контролю над містом, включно зі східною частиною Алеппо.

«Це не означатиме кінець війни в Сирії. Але це буде величезним кроком на шляху до цієї мети», – сказав Асад газеті «Аль-Ватан» в інтерв’ю, яке повністю має бути опубліковане 8 грудня.

Також Асад підтвердив, що він має щоденні консультації з Росією. «Жодне рішення не ухвалюється без дискусій між двома країнами», – наводить його слова видання Mayadeen.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 7 грудня в німецькому Гамбурзі зустрівся з державним секретарем США Джоном Керрі. Про жодний прогрес у діалозі щодо Сирії сторони не повідомили.

У поширеній 7 грудня заяві лідери Німеччини, Франції, Італії, США, Канади та Великої Британії закликали до негайного припинення вогню в Алеппо і засудили Росію та Іран за підтримку сирійського уряду.

«Важливо, щоб це спільна заява. Ризиком для міжнародної спільноти є байдужість до трагедії сирійського народу: з 10 мільйонами переміщених осіб, з 4,5 мільйона біженців», – сказав 7 грудня в Парижі міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро.

Урядові сили Сирії та їхні союзники 7 грудня встановили повний контроль над Старим містом в Алеппо, дотепер контрольованим антиурядовими повстанцями. Тепер, за підрахунками спостерігачів, лояльні президентові Сирії Башару Асаду сили контролюють близько 80% східної частини Алеппо. Чотири роки ця частина міста була під владою опозиції.

XS
SM
MD
LG