Доступність посилання

ТОП новини

Компанія Shell підписала з Іраном угоду про дослідження родовищ


Керівник компанії Shell Бен ван Берден, архівне фото
Керівник компанії Shell Бен ван Берден, архівне фото

Англо-голландська компанія Shell підписала 7 грудня угоду з Іраном про геологорозвідувальні роботи на трьох найбільших іранських нафтових і газових родовищах.

Shell є найбільшою нафтовою компанією, яка відновила співпрацю з Іраном від моменту підписання у 2015 році ядерної угоди між Тегераном і світовими державами.

«Ми раді відновити роботу в Ірані», – сказав віце-президент Shell Ганс Нійкамп. За його словами, угода «відкриває нову главу» у співпраці Ірану та Shell, яка зупинила більшу частину своєї діяльності в Ірані в 2010 році через санкції проти цієї країни.

У листопаді французька компанія Total підписала контракт на суму 4,8 мільярда доларів, який передбачає аналіз можливої розробки великого морського газового родовища.

Shell, Total та інші західні нафтові компанії у співпраці з Іраном беруть на себе ризики, оскільки обраний президент США Дональд Трамп обіцяв після вступу на посаду переглянути або й вийти з ядерної угоди, яка передбачає полегшення санкцій в обмін на скорочення Іраном його ядерної діяльності. Якщо Вашингтон зважиться на таке рішення, західним компаніям доведеться обирати між участю в номінованому в доларах США бізнесі та співпрацею з Тегераном.

XS
SM
MD
LG