Доступність посилання

ТОП новини

WADA: понад тисячу російських спортсменів причетні до маніпуляцій із тестами на допінг


Річард Макларен
Річард Макларен

Більше ніж тисяча російських спортсменів протягом чотирьох років були причетні до маніпуляцій із тестами на допінг, повідомила незалежна комісія Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Другу частину звіту про допінг у російському спорті оприлюднив канадський юрист Річард МакЛарен.

Він заявив, що на допінг-пробах 12 із 44 медалістів Олімпійських ігор 2014 року в Сочі були сліди втручання.

Загалом у доповіді йдеться про «інституційну змову» в Росії в більш ніж 30 видах спорту, що почалася в 2011 році і охоплювала Олімпійські ігри 2012 року в Лондоні, чемпіонат світу з легкої атлетики в 2013 році, а також ігри в Сочі. Як мовиться в доповіді, ситуація тривала «щонайменше до 2015 року».

У липні 2016 року був оприлюднений перший звіт Макларена. В ньому йшлося про те, що російська держава впродовж кількох років підтримувала програму, яка передбачала вживання допінгу російськими спортсменами і приховування їхніх позитивних проб на допінг. Наслідком тієї доповіді стало відсторонення понад 110 російських спортсменів від участі в Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Росія неодноразово відкидала висунуті в першій доповіді МакЛарена звинувачення. Новий міністр спорту Росії, колишній олімпійський чемпіон із фехтування Павло Колобков заявив 8 грудня, що його країна «оголосила війну» допінгу в намаганні відновити свою репутацію і становище в світовому спорті.

XS
SM
MD
LG