Доступність посилання

ТОП новини

Новим прем’єр-міністром Італії став лівоцентрист Паоло Джентілоні


Міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні та очільник МЗС України Павло Клімкін, Київ, 27 жовтня 2015 року
Міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні та очільник МЗС України Павло Клімкін, Київ, 27 жовтня 2015 року

Новим прем’єр-міністром Італії призначений лівоцентрист Паоло Джентілоні, близький соратник свого попередника Маттео Ренці. Про це оголосили в неділю 11 грудня в адміністрації президента Італії.

Уродженець Рима, 62-річний член Демократичної партії Джентілоні є нащадком шляхетної католицької родини. В попередньому уряді він очолював Міністерство закордонних справ. Протягом двох років на цій посаді Джентілоні мав приязні контакти як з держсекретарем США Джоном Керрі, так і з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

У питанні українсько-російського конфлікту Рим діяв в рамках загальноєвропейської політики підтримки Києва. На думку експертів, за керівництва Паоло Джентілоні зовнішня політика Італії суттєво не зміниться.

Найближчими днями новий очільник уряду має представити свій кабінет міністрів, як очікують, у складі представників Демократичної партії. Створення уряду широкої коаліції не розглядають, оскільки більшість партій не підтримали такої ідеї.

Президент Серджо Маттарелла наголосив, що новий уряд має працювати над удосконаленням виборчого законодавства, щоб привести країну до дочасних виборів вже зa новим законом. Дострокові парламентські вибори можуть відбутися у червні наступного року.

Проти створення четвертого призначеного уряду за останні пять років виступили опозиційні партії правих популістів «Рух 5 зірок», «Північна ліга» і «Брати Італії». Вони вимагають негайних виборів і обіцяють мобілізувати людей на вуличні протести. «Четвертий прем’єр-міністр не обрaний народом – це вже ганьба», – заявив лідер «Північної ліги» Маттео Сальвіні.

Чергова урядова криза в Італії почалася 5 грудня після відставки прем’єр-міністра Маттео Ренці. 41-річний політик вирішив залишити посаду після того, як 4 грудня на референдумі 60% італійців не підтримали конституційної реформи, ініційованої його урядом лівоцентристів. Після призначення свого наступника Ренці заявив, що пішов з посади, але залишається в політиці.

XS
SM
MD
LG