Доступність посилання

ТОП новини

У Румунії соціал-демократи перемогли на парламентських виборах – екзит-поли


У Румунії соціал-демократи отримали перемогу на парламентських виборах, свідчать результати екзит-полів.

Соціал-демократи отримали близько 45 відсотків голосів під час голосування 11 грудня, значно випередивши правоцентристську Національну ліберальну партію.

Уряд під керівництвом соціал-демократа прем’єр-міністра Віктора Понти подав у відставку минулого року після того, як в результаті пожежі на дискотеці в Бухаресті загинули 64 людини, уряд торік очолив безпартійний екс-єврокомісар Дачан Чолош.

«Я думаю, що найголовніше сьогодні для багатьох людей – це можливість проголосувати, незалежно від політичних поглядів», – сказав Чолош після того, як проголосував на виборчій дільниці.

«Важливо, щоб результат, який ми отримаємо сьогодні, був якомога більш репрезентативним», – додав він.

Явка виборців була трохи більше ніж 20 відсотків.

Соціал-демократи заявили, що вони хотіли б сформувати коаліцію з «Альянсом лібералів і демократів», а головою уряду воліли б бачити лідера своєї партії Лівіу Драґня.

Водночас президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що не призначить прем’єр-міністром людину, яка має проблеми з законом. Навесні суд присудив Драґня умовний термін за спробу сфальсифікувати результати референдуму про усунення президента в липні 2012 року.

Румунія, населення якої становить близько 19 мільйонів, є однією з найбідніших країн в Євросоюзі і сприймається як одна з найбільш корумпованих.

XS
SM
MD
LG