Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 07:35

Македонія: на парламентських виборах партія Ґруєвського мінімально випереджає опозиційну


Голосування на одній з виборчих дільниць у Македонії, 11 грудня 2016 року

Відповідно до майже повного підрахунку голосів виборців на позачергових парламентських виборах у Македонії 11 грудня, партія екс-прем’єра Николи Ґруєвського «Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність» (ВМРО-ДПМНЕ) мінімально випереджає опозиційну – «Соціал-демократичний союз Македонії» (СДСМ) Зорана Заєва.

На веб-сайті Державної виборчої комісії, згідно з даними 98% порахованих бюлетенів, ВМРО-ДПМНЕ здобула 37,96% голосів виборців, а СДСМ – 36,65%. ЦВК повідомила про відсутність серйозних проблем під час голосування македонців.

Обидві сили, ВМРО-ДПМНЕ і соціал-демократи, заявили про свою перемогу ще в кінці дня 11 грудня. Зоран Заєв заявив прихильникам: «Ми переможці!» після того, як у штабі партії Николи Ґруєвського також оголосили: «Ми вчергове виграли. Десята перемога поспіль».

Зоран Заєв біля будівлі парламенту у Скоп'є, Македонія, 11 грудня 2016 року
Зоран Заєв біля будівлі парламенту у Скоп'є, Македонія, 11 грудня 2016 року
Никола Ґруєвський на прес-конференції після виборів
Никола Ґруєвський на прес-конференції після виборів

Остаточні результати виборів, як очікується, оприлюднять близько полудня 12 грудня.

Вибори в Македонії можуть вплинути на темпи тривалого шляху країни до членства в ЄС і заявленої мети вступу в НАТО. Ця балканська країна пережила політичні потрясіння, коли в лютому 2015 року стало відомо про масоване прослуховування телефонних розмов понад 20 тисяч людей. В організації прослуховування звинуватили владну консервативну партію на чолі з колишнім прем’єр-міністром Николою Ґруєвським. Сам Ґруєвський заявив, що опозиція намагається очорнити його, і звинуватив лідера соціал-демократів Зорана Заєва у державній зраді.

Після багатьох акцій протесту в Македонії Європейський союз виступив посередником політичної угоди, яка передбачала дострокові вибори і незалежне розслідування фактів корупції.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG