Доступність посилання

ТОП новини
21 Червень 2018, Київ 05:55

Через звільнення призваних до війська працівників проти «АрселорМіттал» розпочали розслідування


На Дніпропетровщині розпочали кримінальне провадження за фактом незаконного звільнення 21 працівника «АрселорМіттал Кривий Ріг», які служили у Збройних силах України і воювали на Донбасі. Про це 13 грудня повідомили у прес-службі прокуратури Дніпропетровської області.

У відомстві зазначають, що законодавством передбачене збереження робочого місця, посади та середньої зарплати за працівниками, яких було призвано під час мобілізації для проходження строкової військової служби.

«Незаконні рішення про звільнення військовослужбовців ухвалили 14 начальників структурних підрозділів зазначеного підприємства, яким наразі готується повідомлення про підозру у вчиненні даного злочину. Вісім незаконно звільнених військовослужбовців з метою поновлення своїх прав звернулися з відповідними позовними заявами до місцевих судів», – повідомили у прокуратурі, додавши, що розгляд одного з позовів запланований на 16 грудня.

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Радіо Свобода повідомили, що йдеться про працівників, які призивалися на строкову військову службу та були звільнені з роботи у березні – квітні 2015 року. Як зазначили на підприємстві, звільнення працівників сталося «у період законодавчої неузгодженості».

У комбінаті також зазначили, що у лютому 2015 року набув чинності закон, згідно з яким мобілізованим громадянам встановлювалася гарантія збереження місця роботи та середньої зарплати. Однак Кодекс законів про працю України був приведений у відповідність до цих змін лише за 4 місяці – у червні 2015 року.

На підприємстві повідомили, що комбінат відновлює на робочих посадах тих працівників, які підпали під звільнення в умовах неузгодженості законодавства.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG