Доступність посилання

ТОП новини

Керівник САП підписав повідомлення про підозру голові ЦВК через «чорну бухгалтерію» Партії регіонів


Михайло Охендовський, архівне фото
Михайло Охендовський, архівне фото

Заступник генерального прокурора України, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підписав письмове повідомлення про підозру у кримінальному провадженні голові Центральної виборчої комісії Михайлові Охендовському.

Як написав він у фейсбуці, це повідомлення у справі про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів – «перше (але не останнє)».

У своєму дописі Холодницький повідомив, що під час досудового розслідування детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори САП встановили, що Охендовський, обраний до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, 2012 року шість разів їздив за кордон в офіційні відрядження, але при цьому виконував неофіційне доручення найвищих службових осіб держави та членів цієї партії – донести до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій у позитивному світлі інформацію про «демократичний» перебіг виборчого процесу в Україні, щоб не допустити можливе визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам.

«Досудове слідство має достатні підстави вважати, що як «винагороду» за такі свої дії підозрюваний отримав відшкодування понесених ним за кордоном витрат за рахунок коштів Партії регіонів», – додав Холодницький.

За його словами, документи так званої «чорної бухгалтерії» підтверджують чотири випадки отримання Охендовським готівкових коштів в офісі Партії регіонів у Києві на загальну суму 16 734 долари США. «Отримуючи ці гроші, факт їх одержання Охендовський щоразу засвідчував власноручним підписом у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року. Автентичність його підписів підтверджено проведеною у кримінальному провадженні почеркознавчою експертизою», – наголосив керівник САП.

Крім того, додав він, вивчення документів, які до НАБУ передав колишній перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, виявило ще два записи про можливе отримання Охендовським грошових коштів у сумі 100 000 та 45 000 доларів США. Незважаючи на те, що про одержання цих грошей підозрюваний власноручно не розписувався, встановлено, що їх видачею займалась та ж особа, що і у випадках отримання ним коштів за відрядження, що дозволяє стверджувати про достовірність записів, вважає чільний правоохоронець.

«У сукупності вказані факти є достатніми для повідомлення про підозру та продовження досудового слідства уже не за фактом вчинення злочину, а відносно конкретної особи. Таким чином, мова йде про вчинення злочинів, передбачених частинами 3 та 4 статті 368 Кримінального кодексу України, чинної на час їх скоєння – одержанні хабарів у великому та особливо великому розмірі особою, яка займає особливо відповідальне становище», – заявив Холодницький.

Тепер, додав він детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП мають визначений законом строк, щоб завершити збір доказів та направити це провадження до суду для розгляду по суті.

Попередніми днями директор НАБУ Артем Ситник повідомляв в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна», що розслідування бюро зібрало достатньо доказів для оголошення Охендовському підозри в незаконному отриманні коштів із «чорної каси» Партії регіонів.

У червні Охендовський уже побував у САП на допиті у справі про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів, тоді ще у статусі свідка.

XS
SM
MD
LG