Доступність посилання

ТОП новини

Юнкер: настав час завершити ухвалення Угоди про асоціацію з Україною


Жан-Клод Юнкер

Останній цьогорічний саміт ЄС має гарантувати остаточне ухвалення українсько-європейської Угоди про асоціацію, заявляє голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

«На саміті слід домовитися щодо остаточного ухвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це – питання нашої геополітичної відповідальності. Настав час завершити роботу Європарламенту та української (Верховної) Ради, які одночасно ратифікували цю угоду – визначний момент в історії парламентаризму на нашому континенті», – заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер напередодні зустрічі лідерів держав і урядів Європейського союзу в Брюсселі.

Водночас він привітав Європарламент, який завершив переговори щодо механізму припинення безвізових режимів, що блокував візову лібералізацію Україні і Грузії.

«Тепер українським та грузинським громадянам має бути наданий безвізовий статус якомога швидше», – закликав Юнкер.

12 грудня кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі повідомив, що в Європейському союзі ще не узгодили остаточний текст ухвали Європейської ради (саміту ЄС) щодо поступок Нідерландам навколо Угоди про асоціацію Євросоюзу і України.

У проекті ухвали, який підготували Нідерланди, наразі бракує першого пункту – в ньому Нідерланди хотіли б бачити підтвердження, що угода не є першим кроком до майбутнього членства України в ЄС. Проти цієї вимоги виступають деякі східноєвропейські країни-члени, в першу чергу Польща.

Нідерланди є єдиною країною ЄС, що не ратифікувала цієї угоди за результатами референдуму, більшість учасників якого виступили проти такої ратифікації. Уряд прем’єр-міністра Марка Рютте виступає за ратифікацію, але заявляє, що має взяти до уваги результати референдуму. Як компроміс Нідерланди пропонують, щоб ЄС виступив із офіційним документом про обмеження щодо України, які не має зняти ця угода, і заявляють, що без такого документа остаточно відмовляться ратифікувати її.

Щодо перспективи надання Україні безвізового режиму з ЄС, то Європарламент може затвердити це рішення 1 лютого 2017 року. Раніше так само попередньо планувалося, що це питання могло розглядатися у січні. Але остаточно цей режим зможе набути чинності тільки одночасно з новим і ще не узгодженим механізмом припинення таких безвізових режимів у разі потреби.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG