Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Нідерландах вирішив повернути Україні колекцію «скіфського золота»


Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване «скіфське золото») повинні бути повернуті в Україну, повідомляє Міністерство культури України.

«Щойно окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив рішення повернути на територію України експонати кримських музеїв з колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі», – йдеться в повідомленні Мінкультури у Facebook.

Повідомлення також підтверджують кореспонденти міжнародних новинних агенцій.

Як повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар, наразі є три місяці для подачі апеляції. «Подивимося, чи буде вона. Гадаю, що враховуючи відсутність шансів, Росія не захоче «расстягивать удовольствие». Україна має сплатити частину коштів за перевезення та зберігання артефактів», – заявила вона.

Колекцію «скіфського золота» вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія. Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію.

Україна вимагала від музею повернути експонати.

Відмову повернути колекцію Національному музею історії України нідерландська сторона мотивувала побоюванням про можливі претензії з боку кримських музеїв. Україна ж наполягала, що поки Крим окупований Росією, експонати не можна повертати на півострів, а треба передати безпосередньо державі Україна.

XS
SM
MD
LG