Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: слідчі ідентифікували 100 причетних до збиття літака рейсу MH17 і шукають свідків


У Генеральній прокуратурі України заявляють, що слідство ідентифікувало близько 100 людей, причетних до збиття літака рейсу MH17 влітку 2014 року на Донбасі, і слідчі продовжують шукати свідків у цій справі.

«Далі є наступне питання: хто є відповідальним за злочин і втрату людських життів? У рамках слідства було встановлено приблизно 100 осіб, причетних тією чи іншою мірою до цієї трагедії. І всі ці 100 людей нами вже встановлені й ідентифіковані», – сказав перший заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук.

Він уточнив, що йдеться про тих людей, які в першу чергу безпосередньо брали участь у транспортуванні зенітно-ракетного комплексу «Бук» і його супроводженні.

Представник ГПУ зазначив, що слідчі шукають свідків у справі про катастрофу МН17 і обіцяють їм гарантії безпеки.

«Ті відомості, які нам нададуть свідки, будуть впливати на кінцеве ухвалення рішення. Тому для Міжнародної спільної слідчої групи дуже важливі відповіді на ці питання, хто з цих 100 людей яку роль відіграв, хто транспортував, хто супроводжував, просто давав координати, хто ухвалював рішення про місце дислокації. Від цього залежить рівень відповідальності тієї чи іншої особи», – додав Сторожук.

Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.

Наприкінці вересня Міжнародна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем проросійських сепаратистів. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.

У Кремлі заявили, що доповідь не можна вважати «остаточною правдою», а висновки слідчих у Москві назвали «попередніми». У МЗС Росії назвали доповідь «упередженою».

XS
SM
MD
LG