Доступність посилання

ТОП новини

Турчинов: Росія причетна до останніх кібератак на сайти українських держустанов


Олександр Турчинов
Олександр Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляє, що Росія причетна до кібератак, які відбувались останнім часом в Україні.

За його словами, близько тижня тому розпочалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси українських державних органів, об’єктів критичної інфраструктури і установ недержавного сектору.

«Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у Росії», – сказав Турчинов, якого цитує прес-служба РНБО.

«Одне з головних завдань кіберзлочинців полягало у дестабілізації фінансово-банківського сектору України напередодні Нового року, що мало призвести до зриву кампанії з соціальних виплат, ускладнення функціонування провідних державних установ і блокування бюджетного процесу», – зазначає він.

Секретар РНБО України наголосив, що питання зміцнення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів розглянуть сьогодні на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки.

Російська сторона цих заяв Турчинова не коментувала.

Останнім часом повідомлялося про атаки на сайти українських державних установ, зокрема Пенсійного фонду, Мінфіну і Міноборони.
В апараті Служби безпеки України повідомляли, що програмний засіб, використаний в атаці 6 грудня на сайт Державного казначейства і Міністерства фінансів, – той самий, що й під час торішнього інциденту, через який сотні тисячі будинків на Івано-Франківщині залишалися без світла і в застосуванні якого звинуватили Росію.

XS
SM
MD
LG