Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін схвалив концепцію нової української школи з 12-річним навчанням


Кабінет міністрів України схвалив політичну пропозицію Міністерства освіти й науки щодо нової української школи з 12-річним навчанням. Рішення ухвалили на засіданні Кабміну 14 грудня.

«Ми маємо перейти від школи знань до школи компетентностей. Це означає, що ми маємо виокремити необхідне ядро знань і навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Цю зміну гарно ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетентностей – це читання з розумінням», – заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Як заявили в МОН, зміна підходів і введення нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання у школі буде потребувати від учнів і педагогів більше часу й сил. Такі зміни в рамках 11-річки, без шкоди здоров’ю дітей і підвищення інтенсивності навчання, здійснити неможливо.

«Щоб забезпечити нові результати навчання, допомогти нашим дітям успішно обирати профіль подальшого навчання та напрямок свого життєвого розвитку, нам потрібна 3-річна профільна школа, тобто 12-й рік. Але за рахунок підвищення якості середньої освіти на більшості спеціальностей бакалаврату ми можемо зробити 3-річне навчання, тобто ці речі будуть взаємно компенсуватися», – зазначила Гриневич.

Пропозиції МОН є стратегічним документом, з урахуванням якого розроблятиметься подальша програма діяльності уряду щодо реформування загальної середньої освіти до 2029 року.

Міносвіти представило концепцію нової української школи у серпні.

XS
SM
MD
LG