Доступність посилання

ТОП новини

До Дніпра скаути привезли «вогонь миру» з Вифлеєма, щоб передати далі – військовим у зону АТО


У Дніпрі зустріли «вогонь миру» з Вифлеєма, місця, яке християни вважають місцем народження Ісуса Христа.

До Дніпра різдвяне світло привезла з Польщі делегація місцевих скаутів «Скіф».

Спершу вогонь доправили на свою батьківщину австрійські скаути, а потім їхні однолітки почали поширювати його країнами Європи.

На урочисту зустріч вогню під будівлею міської ради зібралось близько сотні людей, зокрема ветерани антитерористичної операції проти спільних російсько-сепаратистських сил на окупованій частині Донбасу.

Учасники АТО та волонтери повезуть вогонь далі – на Донбас, у зону АТО, українським бійцям.

«Ми плануємо передати цей вогонь усім дитячим будинкам, церквам, у зону АТО, щоб донести частинку тепла до людей, які цього потребують», – сказала учасниця акції Уляна Шумей.

Вогонь зустрічали й роздавали під спів і танці. Скаути закликали дніпрян передавати вогонь тим, хто, за їхніми словами, його особливо потребує: українським військовим, пораненим і хворим у лікарнях, дітям у дитбудинках та інтернатах.

Традицію розповсюджувати світло з Вифлеєма започаткувала 1986 року австрійська телерадіокомпанія ORF, ідею підтримали скаути. Суть акції полягає в тому, щоб передати світло з традиційного місця народження Ісуса Христа у Вифлеємі по всьому світу для тих, хто святкує Різдво не вдома.

Ця акція проводиться 30 років поспіль, а у Дніпрі вдруге.

Світло символізує тепло, мир, злагоду, любов. В Україні вогнем із Вифлеєма люди запалюють свічки на Святу вечерю (надвечір’я Різдва). Традиційно вогонь зберігають у церквах упродовж усіх Різдвяних свят.

XS
SM
MD
LG