Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура: проти «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрили 15 кримінальних проваджень


(©Shutterstock)

Проти «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрили 15 кримінальних проваджень через порушення правил безпеки виробництва упродовж 2016 року, повідомили в прокуратурі Дніпропетровської області.

Як заявили у відомстві, йдеться, зокрема, про випадки, які спричинили травмування і загибель працівників (частини 1, 2 статті 272 Кримінального кодексу України).

За даними прокуратури, упродовж року на підприємстві постраждали 18 людей, що призвело до втрати їхньої працездатності; від отриманих травм загинули дві людини, ще 31 особа отримала професійні захворювання.

Також, як заявили в прокуратурі, порушуючи закон, посадовці ПАТ протягом 2015-2016 років приховали три нещасні випадки на виробництві. Два випадки стались через вихід доменного газу, пожежу та вибухи, один – через викид розплавленого металу.

Два кримінальні провадження вже передали до суду. Судовий розгляд цих кримінальних проваджень призначили на січень 2017 року.

Водночас у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у відповідь на інформаційний запит Радіо Свобода повідомили, що комбінат спростовує інформацію про нібито приховування нещасних випадків, які сталися на підприємстві.

«Дана інформація неправдива і не відповідає дійсності. Про усі випадки травмування своїх працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інформує усі зацікавлені сторони, відповідно до чинного законодавства. У рамках стандарту корпорації АрселорМіттал діє спеціальна процедура повідомлення про нещасні випадки із смертельним результатом і серйозні інциденти, відповідно до якої поширення інформації про випадок відбувається в максимально короткі терміни: від керівника підрозділу підприємства до вищого керівництва корпорації АрселорМіттал. За фактом кожного нещасного випадку, окрім офіційного розслідування, відповідно до законодавства, також компанія розпочинає внутрішнє розслідування», – йдеться у відповіді підприємства.

Водночас комбінат підтвердив, що станом на 15 грудня на підприємстві дійсно зареєстровано 18 нещасних випадків із втратою працездатності. «Для створення дійсно безпечного робочого середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», разом зі значними інвестиціями, продовжує системне навчання своїх співробітників і працівників підрядних організацій за усіма напрямками в галузі охорони праці, а також здійснює постійний контроль дотримання норм виробничої безпеки», – зазначили в комбінаті.

9 грудня генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон заявив, що «в останні місяці робота міжнародного інвестора ускладнена тиском з боку правоохоронних органів, зокрема, органів прокуратури, а також відвертим маніпулюванням громадською думкою в місті Кривий Ріг». Йшлося також про «упереджене ставлення та необґрунтований тиск на підприємство з боку правоохоронних органів».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG