Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 06:29

«Газпром» оскаржує рішення суду про стягнення АМКУ майже 172 мільярдів гривень


Ілюстративне фото

До Господарського суду Києва надійшла скарга на рішення про стягнення з російської компанії «Газпром» штрафу і пені за позовом Антимонопольного комітету в розмірі 172 мільярди гривень.

Як повідомили Радіо Свобода в прес-службі суду, скарга надійшла 15 грудня, її ще не передали до апеляційної інстанції – Київського апеляційного господарського суду.

5 грудня суд ухвалив рішення про стягнення з «Газпрому» штрафу і пені за позовом АМКУ. Після цього рішення російська сторона заявила, що, крім «газу в трубі, немає жодних активів на території України, тому йдеться про фактичний відбір газу, який призначений для європейських споживачів».

14 грудня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив, що рішення щодо «Газпрому» не матиме впливу на транзит російського газу. Він наголосив, що «забирати транзитний газ технічно не можна». В Антимонопольному комітеті уточнили, що це рішення суд не передбачає відбору газу.

У січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував російський «Газпром» на 86 мільярдів гривень за «зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через українську газотранспортну систему».

Термін виконання цього рішення закінчився 4 травня, компанія «Газпром» оскаржила його, але суди всіх інстанцій, зокрема і Верховний суд України, відмовили російській компанії у задоволенні скарги, додали в АМКУ. Згодом в Антимонопольному комітеті України заявили, що від «Газпрому» вимагають сумарно майже 172 мільярди гривень, зокрема штраф і пеню за його несвоєчасну сплату.

Російська компанія «Газпром» заперечила звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту природного газу. У «Газпромі» назвали рішення АМКУ «нічим іншим, як спробою вчинити тиск» на російську компанію, і пообіцяли «захищати свої права й інтереси всіма можливими з правового погляду методами».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG