Доступність посилання

ТОП новини

Умеров заявляє, що його в ФСБ у Криму опитали через участь у передачі українського телеканалу


Ільмі Умеров
Ільмі Умеров

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявляє, що сьогодні в анексованому Криму слідчий Федеральної служби безпеки Росії опитав його у зв’язку з участю в передачі українського телеканалу.

«Сьогодні разом з адвокатами Емілем і Едемом були у слідчого ФСБ Скрипки І. А. Дія називається дослідча перевірка. Слідчому було доручено опитати мене щодо одного з моїх увімкнень по скайпу в ефір одного з київських телеканалів. Можливо, ФСБ хоче порушити проти мене ще нові кримінальні справи», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Умеров також опублікував відео, щодо якого його опитували в ФСБ.

ФСБ Росії затримала Ільмі Умерова в Бахчисараї 12 травня. Проти нього російські силові структури в анексованому Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

11 серпня Ільмі Умерову при розгляді судом питання про призначення йому психіатричної експертизи стало зле. Лікарі госпіталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. У психіатричну лікарню його перевезли 18 серпня. 7 вересня Ільмі Умеров вийшов з клініки. Зараз він перебуває на підписці про невиїзд.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу незаконним і політично мотивованим.

XS
SM
MD
LG