Доступність посилання

ТОП новини

Міська рада Одеси визнала громадські слухання щодо декомунізації нелегітимними


Громадські слухання щодо декомунізації в Одесі, 16 грудня 2016 року

Міська рада Одеси визнала громадські слухання щодо декомунізації 16 грудня нелегітимними. Як йдеться в повідомленні на сайті міськради, слухання не відбулися через грубі процедурні порушення.

«Через грубі порушення процедури проведення громадських слухань та фізичного тиску на присутніх в залі, в тому числі із застосуванням сльозогінного газу, обговорення питання, внесеного до порядку слухань, не відбулися. Багато з учасників слухань після бійки, яка виникла, покинули залу. Решта тих, що залишилися в залі, «з голосу» і без дотримання процедури громадських слухань розглянули питання, не заявлені в порядку денному і такі, що не є предметом цих слухань», – йдеться в повідомленні.

У міськраді заявили, що більшість городян не змогли потрапити до будівлі Приморської районної адміністрації, де повинні були пройти слухання, «через погрози і провокаційні сутички».

16 грудня в Одесі у приміщенні Приморської райадміністрації відбулися громадські слухання щодо декомунізації в місті. Міська громада обрала голову слухань, секретаря, рахункову комісію, необхідний кворум та голосуванням мандатами постановила скасувати рішення топонімічної комісії, яким та збиралася повернути деяким вулицям назви на честь комуністичних діячів, заборонених законом.

Перед слуханнями, під час мітингу сталася сутичка за участі силовиків та одного із активістів, в ході якої поліцейські застосували проти нього сльозогінний газ.

У травні 2015 року в Україні набрав чинності закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Закон, зокрема, передбачає зміну назв, що пов’язані з радянським партійним керівництвом, а також передбачає демонтаж пам’ятників, які вважаються символікою комуністичного тоталітарного режиму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG