Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники заявляють про страти в Іраку, здійснені проурядовим ополченням


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) заявляє, що в Іраку підтримуване урядом проурядове ополчення стратило щонайменше чотирьох чоловіків, підозрюваних в зв’язках з угрупованням «Ісламська держава».

Базована в Нью-Йорку правозахисна організація з посиланням на жителів села Шаялат-аль-Імам, що приблизно за 70 кілометрів на південь від Мосула, повідомляє, що страти відбулися 29 листопада в перебігу військової операції повернення цього міста на півночі Іраку з-під контролю угруповання «Ісламська держава».

Члени іракських офіційних силових структур були присутні принаймні під час одного виконання страти, але не намагалися втрутитися, мовиться у заяві організації.

У заяві зазначається, що чоловіків вбили «без будь-якого судового розгляду», і додається, що вбивство ув'язнених під час конфлікту є «воєнним злочином».

Проурядові ополчення в Іраку, що воюють на боці уряду країни з його згоди, вже не раз звинувачували у зловживаннях чи й скоєнні злочинів під час нинішньої війни проти ісламістів.

XS
SM
MD
LG