Доступність посилання

ТОП новини

Президент Польщі провів зустріч з лідерами опозиції у Варшаві – ЗМІ


Анджей Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда у неділю провів у Варшаві зустріч з лідерами опозиції у президентському палаці, повідомляє «Польське радіо». До розмови польський президент запросив Ришарда Петру з партії «Сучасна», Владислава Косіняка-Камиша з Польської селянської партії, Павела Кукіза з «Кукіз’15» та Ґжеґожа Схетину з «Громадянської платформи».

Як заявив керівник прес-служби канцелярії президента Польщі Марек Маґєровський, обговорювалися питання про регулювання роботи ЗМІ в Сеймі і «спірне, на думку деяких спостерігачів, голосування в Колонній залі».

«Переговори загалом мають заспокоїти настрої, щоб повернутися до нормального, цивілізованого політичного діалогу», – сказав керівник канцелярії президента Польщі.

За словами Маґєровський, президент доручив провести юридичний аналіз частини засідання Сейму 16 грудня.

Очікується, що у понеділок президент Польщі Анджей Дуда зустрінеться з лідером партії «Право і справедливість» Ярославом Качинським та спікером Сейму Мареком Кухцінським.

У неділю мітингувальники у Польщі влаштували третій день антиурядової демонстрації. Тисячі активістів вийшли на вулиці Варшави та інших міст, протестуючи проти нової політики, підтримуваної провладною партією «Право і справедливість», зокрема в частині обмеження доступу журналістів до законодавців у парламенті. Європейський союз висловив стурбованість щодо окремих нововведень влади.

16 грудня десятки опозиційних парламентаріїв заблокували трибуну в Сеймі, а протестувальники на вулиці заблокували вихід з будівлі. Після того, як опозиція заблокувала трибуну парламенту, партія влади «Право і справедливість» зібралася в Колонному залі Сейму, як повідомлялося – на засідання фракції, і пізніше оголосила, що отримала кворум для проведення засідань без опозиції. Напередодні Польщі Анджей Дуда звернувся до всіх політиків із закликом про вгамування емоцій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG