Доступність посилання

ТОП новини

Щонайменше 350 людей змогли покинути минулої доби східну частину Алеппо – спостерігачі


Близько 350 людей змогли покинути 18 грудня райони, утримувані повстанцями, у східній частині сирійського міста Алеппо. Як повідомляють спостерігачі, евакуація відбулася попри обстріли автобусів, виділених для вивезення поранених і хворих.

Як повідомила базована у Великобританії «Сирійська обсерваторія з прав людини», загалом евакуацію людей провели щонайменше за допомогою 5 автобусів, що прибули в контрольовані повстанцями райони за межами міста.

Спочатку планувалося евакуювати приблизно 1200 людей упродовж неділі, зокрема з сіл у районі Ідліб на північному заході Сирії, однак бойовики напали і спалили п’ять автобусів, що рухалися за цим маршрутом.

«Сирійська обсерваторія з прав людини» звинуватила у нападі бойовиків, пов’язаних з угрупованням «Аль-Каїда».

Рада Безпеки ООН в неділю також погодила запропонований Францією проект резолюції про евакуацію мирних жителів з Алеппо. Голосування про скерування спостерігачів ООН в Алеппо для нагляду за евакуацію із заблокованих районів має відбутися сьогодні. Посол США в ООН Саманта Пауер 18 грудня заявила, що текст резолюції передбачає забезпечення моніторингу ООН за ситуацією в Алеппо, отримання повного допуску представників Міжнародного комітету Червоного хреста.

XS
SM
MD
LG