Доступність посилання

ТОП новини

КБ «Південне» про угоду з російською компанією: «питання проробляється»


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

У Державному конструкторському бюро «Південне» заявляють, що «проробляють питання» з російською компанією про можливість використання української ракети-носія «Зеніт» для пуску. Про це Радіо Свобода 21 грудня повідомили в ДКБ «Південне».

За даними бюро, ніяких рішень наразі немає. «Питання проробляється. Рішень ніяких не ухвалено», – зазначили в «Південному».

Раніше російські видання повідомили з посиланням на заступника директора Інституту космічних досліджень Російської академії наук Михайла Павлінського про те, що ракета-носій «Зеніт», спочатку призначена для запуску космічної обсерваторії «Спектр-РГ», буде використана для виведення на орбіту ангольського супутника зв’язку AngoSat.

«Виникло рішення використати цю ракету під запуск ангольського супутника», – цитують Павлінського російські видання.

Перед цим російські ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомляли, що російська корпорація «Енергія» розпочала переговори з конструкторським бюро «Південне» (Дніпро, Україна) про організацію пуску ангольского супутника AngoSat -1 за допомогою українського супутника «Зеніт» в рамках програми «Морський старт» (Sea Launch).

Єдиний доступний для пусків «Зеніт» зараз зберігається на космодромі «Байконур», він був закуплений «Роскосмосом» для виведення на орбіту астрофізичного супутника «Спектр-РГ», повідомляють російські видання, однак для його запуску необхідний ремонт за участі українських фахівців.

Російські ЗМІ також повідомляли про плани Росії щодо закупівлі 12 українських ракет-носіїв «Зеніт».

XS
SM
MD
LG