Доступність посилання

ТОП новини
20 квітня 2021, Київ 09:38

На Запоріжжі відкрили першу шкільну медіатеку в Україні


У передмісті Запоріжжя в рамках навчально-педагогічного експерименту зі впровадження інклюзивної освіти в школах України відкрили першу в Україні шкільну медіатеку. Вона працюватиме на базі навчально-виховного комплексу «Престиж» у селищі Балабіно, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У рамках проекту шкільну бібліотеку перетворили на медіатеку – навчально-розважальний центр, де діти можуть читати книжки, а також користуватися комп’ютерними технологіями й роздруковувати інформацію. Для дітей з особливими з потребами у медіатеці створили окрему зону відпочинку.

«У нашій гімназії, окрім інклюзивних, є «хмарні» технології — діти вчаться працювати дистанційно, тому бібліотека для них — необхідність. Книга залишається актуальною: діти не повинні забувати, як з нею працювати. Вони зможуть не тільки працювати з інформаційною технікою, а й з книгами. Для дітей з особливими потребами створена зона відпочинку, де асистенти зможуть з ними працювати – не тільки навчати, а й показувати, як діставати інформацію з книжок, літератури», – заявила директор Балабінського навчально-виховного комплексу «Престиж» Жанна Винниченко.

Аналогічні медіатеки планують створити ще в 11 школах Запорізької області, що беруть участь в експерименті зі впровадження інклюзивної освіти.

«Ця медіатека має типовий проект, який на майбутнє може братися і використовуватися будь-якою школою України. У рамках проекту, який ми запровадили зі впровадження інклюзивної освіти в Запорізькій області, ми будемо такі бібліотеки зараз робити у всіх 11 школах, які беруть участь у нашому науково-практичному експерименті. Я сподіваюсь, що вже на кінець цього навчального року ми отримаємо цілу низку нових сучасних бібліотек, де діти зможуть не тільки отримувати знання з книжок, а й використовувати Інтернет, роздруковувати інформацію», – заявила дружина президента України, голова Благодійного фонду Порошенка Марина Порошенко, яка взяла участь у відкритті медіатеки.

Наразі тут представлено понад тисячу книжок, встановлено три ноутбуки і багатофункціональний пристрій для друку. Медіатеку також обладнали електронними бібліотечними каталогами. Вартість проекту близько 500 тисяч гривень.

Навчально-виховний комплекс «Престиж» – одна з 11 шкіл Запорізької області, яка бере участь у педагогічному експерименті зі впровадження інклюзивної шкільної освіти в Україні. Його реалізація розрахована на три роки. Отримані результати будуть використанні для введення інклюзивної освіти у всіх шкільних закладах України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG