Доступність посилання

ТОП новини

Силовики затримали трьох фігурантів справи «вишок Бойка» – Луценко


Юрій Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що у рамках розслідування щодо «вишок Бойка» силовики затримали трьох людей.

«В рамках оперативно-слідчих дій сьогодні (21 грудня) планувалися обшуки та затримання чотирьох тодішніх посадовців Міністерства енергетики та «Нафтогазу України». Троє з них офіційно затримані та зараз дають викривальні свідчення. Четвертий свідок давно перебуває у розшуку… Ми встановили, де він перебував, у будинку на території Вінницької області. Коли почали відкривати цей будинок – його власник, свідок у справі та колишній заступник керівника «Нафтогазу» Геннадій Юр’єв застрелився», – сказав генпрокурор.

За його словами, працівники поліції та ГПУ відкривали приміщення і почули постріл, біля померлого знайшли мисливську зброю.

Луценко зазначив, що ГПУ встановила всю схему організації, транспортування бурових платформ (так званих «вишок Кацуби» або «вишки Бойка» – ред.) та розкрадання коштів за рахунок значно завищеної ціни на суму понад 120 мільйонів доларів.

Схема розкрадання була здійснена братами Кацубами, які були заступниками керівника компанії «Нафтогаз України», за сприяння інших посадовців цієї компанії та, ймовірно, урядовців, пояснює Луценко.

Генпрокурор уточнив, що Геннадій Юр’єв був важливим свідком, оскільки він був сполучною ланкою між тодішнім керівником «Нафтогазу» Євгеном Бакуліним та братами Сергієм і Олександром Кацубами.

Однак, додав Луценко, інші троє затриманих є не менш цінними свідками.

Затриманими, за даними ГПУ, є працівники «Нафтогазу», які готували відповідні документи щодо «вишок Бойка» та організували їхню закупку.

Олександр Кацуба був затриманий, наразі, за словами Юрія Луценка, пропонує угоду зі слідством та компенсацію збитків.

Раніше силовики повідомляли також, що колишні заступники голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Сергій й Олександр Кацуби є фігурантами справи щодо закупівлі бурових установок. Сергій Кацуба був куратором багатомільйонної корупційної оборудки із закупівлі бурових веж за завищеною ціною, яка відома під назвою «Вишки Бойка».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG