Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 14:28

Італія прийняла на лікування двох тяжко поранених українських військових 


Акція протесту «Зупинити війну Путіна в Україні», Італія, Рим, жовтень 2016 року

23 грудня до столиці Італії Рима прибули на лікування двоє українських військовослужбовців, тяжко поранених під час бойових дій на Донбасі. Як повідомив Радіо Свобода військовий аташе посольства України в Італії Олександр Верещак, чоловіків доставили спеціальним літаком Міністерства оборони Італії.

Військові ЗСУ будуть лікуватися у військовому шпиталі оборонного відомства Італії в Римі. Подробиці про діагноз і призначену терапію українським пацієнтам не повідомляють. Період перебування поранених в шпиталі наразі не визначений. Як кажуть дипломати, це залежатиме від стану їхнього здоров’я.

Транспортування військовослужбовців і лікування оплачує італійська сторона. Це перші українські військові, лікування яких повністю фінансує Міністерство оборони Італії, додали в дипвідомстві, не вказавши втім, про яку саме вартість йдеться.

Двосторонні переговори і підготовка до прийняття військових на лікування в Італії тривала близько двох років. Військовий аташе посольства України в Італії Олександр Верещак не виключив, що на основі домовленостей до Італії приїдуть й інші військовослужбовці-учасники АТО.

Раніше в Італії вже лікувалися учасники бойових дій на Донбасі. Частина з них приїжджала для складного протезування кінцівок.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. За даними ООН, на Донбасі відтоді загинули понад 9,6 тисячі людей, більш ніж 22 тисячі були поранені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG