Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2018, Київ 11:22

Рівнеоблрада на тлі пікету дозволила фірмі-заявнику видобуток бурштину у двох районах


Сесія Рівненської облради, 23 грудня 2016 року

На засіданні Рівненської обласної ради 23 грудня депутати надали дозвіл на видобуток бурштину товариству з обмеженою відповідальністю «Санкамян» у Сарненському і Рокитнівському районах області. Як передає кореспондент Радіо Свобода,обласні депутати задовольнили заявку цієї фірми з-поміж інших п’яти претендентів на розробку надр.

Відповідно до рішення Рівнеоблради, ТОВ «Санкамян» отримує право на розробку надр на території площею у майже півтисячі гектарів.

Повідомляється, що депутати погодились з аргументами ТОВ «Санкамян», тоді як іншим претендентам депутати не погодили аукціонний продаж спецдозволів на користування поліськими надрами – підприємства-заявники планували видобувати граніт і торф, а також проводити геологорозвідку на бурштиноносних територіях.

Як пояснив Радіо Свобода голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, ці фірми не є місцевими і не надали привабливих інвестиційних пропозицій для розвитку регіону. Натомість рокитнівське підприємство «Санкамян» пообіцяло інвестиції для Томашгородської громади – зокрема,обладнання для станції знезалізнення води та будівництво водогону, реконструкцію очисних споруд,автотранспорт для вивезення сміття, облаштування зупинок тощо. Як надалі обласна влада буде стежити за виконанням цих обіцянок наразі невідомо.

Тим часом сесію Рівнеоблради у п’ятницю пікетували кілька десятків жителів північних районів області щодо недопущення погоджень на бурштиновидобуток до ухвалення закону про легалізацію добування бурштину.

Громадський активіст Микола Полюхович під час пікету нагадав, що два місяці тому депутати погодили бурштиновидобуток ще двом фірмам «Ред.Мет» та «Інклюз-8», які не є місцевими.

«Ті фірми, яким ми відмовили, подадуть до суду і будуть собі спокійно видобувати «сонячний камінь», – сказав в коментарі Радіо Свобода місцевий депутат Юрій Шарманський, який виступає проти будь-яких дозволів на розвідку і видобуток копалин на території бурштинових родовищ Рівненщини.

Сьогодні Рівненська обласна рада також звернулася до Міністерства внутрішніх справ України з проханням відновити роботу оперативного штабу Нацполіції із боротьби з нелегальним видобутком бурштину у Рівненській області.

Так звана «бурштинова лихоманка» охоплює не лише Рівненщину, але й Волинь і частково Житомирську область. Чимало місцевих жителів і приїжджих почали збагачуватися за рахунок надр. Екологи кажуть, що природа Полісся від таких дій зазнає непоправного нищення.

У липні керівники Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України повідомили про здійснену на Рівненщині і в Києві спецоперацію з метою ліквідувати злочинну схему незаконного видобутку і реалізації бурштину, до якої були причетні понад три десятки осіб. Кількох із них відразу затримали. Також було здійснено понад сотню обшуків.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG