Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко погодив призначення учасникам бойових дій на Донбасі дострокової пенсії


Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко підписав закон щодо унормування питань пенсійного забезпечення учасників бойових дій на сході України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документом вносяться зміни до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та надається право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50–55 років «військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення» за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Таке ж право отримують учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у складі добровольчих формувань, що були включені до складу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, а також військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані), особи рядового, начальницького складу та добровольці, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, зазнаних під час участі в воєнній операції.

«Дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки вищезазначених категорій громадян, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО, забезпечення її проведення, також надається право на призначення пенсії за віком», – мовиться у повідомленні на сайті президента.

Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Верховна Рада ухвалила цей закон 18 жовтня 2016 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG