Доступність посилання

ТОП новини
11 квітня 2021, Київ 14:00

Комітет Європарламенту підтримав «безвіз» для Грузії


Комітет із питань громадянських свобод Європейського парламенту одноголосно підтримав візову лібералізацію для Грузії. Голосування 12 січня відкриває шлях для фінального голосування у Європарламенті вже в лютому.

Перед тим, як безвізовий режим почне діяти, має відбутися остаточне схвалення і переклад механізму припинення дії «безвізу» в Європейському парламенті і країнах ЄС. Дипломати ЄС повідомили Радіо Свобода, що це може статися в березні і що громадяни Грузії можуть подорожувати без віз до Шенгенської зони від квітня чи травня.

Механізм припинення «безвізу» дозволятиме припинення на дев’ять місяців вільних пересувань Шенгенським простором іноземним громадянам у разі стрімкого зростання нелегальної міграції чи інших зловживань «безвізом» тією чи іншою третьою державою з-поміж 60 країн, із якими ЄС має безвізовий режим.

Для України переговори між Радою ЄС і Європарламентом щодо візової лібералізації можуть продовжитися після того, як механізм припинення «безвізу» запрацює. Водночас дипломати очікують, що і переговори і подальше голосування відбудуться оперативно, і Україна зможе отримати «безвіз» приблизно через місяць після Грузії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG