Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Лондоні слухає аргументи України у справі «боргу Януковича»


Віктор Янукович
Віктор Янукович

Високий суд Англії 18 січня відновив слухання у справі про позов Росії до України через борг у три мільярди доларів, які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування при владі. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, суд завершив заслуховування російської сторони і тепер слухає аргументи України.

Високий суд Англії 17 січня почав розглядати позов Росії до України. Правники, які представляють російську сторону, переконують суддю Вільяма Блера у повній безнадійності захисту української сторони, який подали юристи компанії Quinn, Emanuel, Urquhart & Sullivan LLР.

Якщо в результаті слухань, що мають завершитися 20 січня, суддя погодиться з тим, що аргументи українського захисту справді неприйнятні, він може схвалити рішення у спрощеному порядку на користь Росії, і тоді подальший судовий процес буде непотрібний.

Від імені Росії позов у суд подала компанія The Law Debenture Trust Corporation P.L.C, яку представляють правники фірми Cleary, Gottlieb, Steen & Hamilton LLP.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму 3 мільярди доларів була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

Попередній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у грудні 2015 року заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на 3 мільярди доларів, який узяв колишній президент Віктор Янукович за два місяці до втечі. Яценюк заявив тоді, що Київ готовий до судової процедури з російською стороною.

Росія звернулася з позовом до України про стягнення цих коштів до Вищого суду Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

XS
SM
MD
LG