Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 14:00
Новини | Міжнародні

Бойовики «Ісламської держави» зруйнували тетрапілон і фасад амфітеатру в Пальмірі – посадовець


Римський театр у Пальмірі до знищення фасаду

Фасад римського амфітеатру і архітектурний комплекс «тетрапілон» у древній Пальмірі зруйнували бойовики екстремістського угрупування «Ісламська держава». Про це повідомив генеральний директор департаменту старожитностей Сирії Маамун Абдулкарім з посиланням на місцеві джерела.

За його даними, 16-колонний римський тетрапілон був зруйнований 10 днів тому.

«Вчора ми отримали знімки із супутника від наших колег в університеті Бостона, на яких видно руйнування фасаду римського амфітеатру», – сказав Абдулкарім агенції AFP.

Угруповання «Ісламська держава» захопило Пальміру в травні 2015 році і утримувало її 9 місяців, після чого в березні 2016 року за підтримки російських військових місто взяла під контроль сирійська урядова армія. 10 грудня ісламісти почали новий наступ, знову захопивши Пальміру.

За час контролю над Пальмірою бойовики-ісламісти підірвали храми і старовинні будівлі у місті, що належать до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Їх також підозрюють в отриманні коштів від продажу викрадених артефактів.

Археологи стверджують, що протягом останніх двох років угруповання «Ісламська держава» завдало неймовірної шкоди історичним місцям.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG