Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 19:49

Активісти закликають ГПУ скасувати закриття справи проти Злочевського і його компанії


Микола Злочевський

Організація Transparency International Ukraine і Центр протидії корупції закликають Генеральну прокуратуру скасувати постанову про закриття кримінального провадження щодо колишнього міністра екології України Миколи Злочевського, а також забезпечити належне і об‘єктивне розслідування. Про це йдеться у спільній заяві організацій.

Активісти також вважають, що ГПУ має надати публічний і детальний звіт про причини та умови закриття кримінальних розслідувань проти Злочевського й компаній «Burisma Group».

Крім того, антикорупційні організації зазначають, що Україна і Велика Британія мають створити спільну слідчу групу та розслідувати дії Злочевського та «Burisma», цю групу мають очолити закордонні правоохоронні органи.

Минулого тижня у Генеральній прокуратурі підтвердили інформацію про закриття кримінальних справ щодо колишнього міністра екології України, президента компанії Burisma Group Миколи Злочевського й компаній, що входять до цієї групи. Справу про незаконне збагачення і відмивання коштів закрили 1 листопада 2016 року «у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення». Справу проти Burisma закрили після того, як компанія в ході слідства сплатила донараховані фіскальними органами України 180 мільйонів гривень, від сплати яких ухилилася, а також штрафні санкції.

У ГПУ нагадали, що проводили досудове розслідування за підозрою Злочевського за статтею «незаконне збагачення», щодо посадових осіб групи компаній Burisma – за статтями «легалізація (відмивання доходів), одержаних злочинним шляхом» і «ухилення від сплати податків».

Від червня 2010 року до квітня 2012 року Злочевський був міністром охорони навколишнього природного середовища України. Був членом Партії регіонів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG