Доступність посилання

ТОП новини
18 квітня 2021, Київ 08:38

Таліби закликали Трампа вивести війська США з Афганістану


Афганські сили безпеки блокують дорогу до парламенту країни після атаки бойовиків, 10 січня 2017 року

Афганський рух «Талібан» закликав президента США Дональда Трампа вивести американські війська з Афганістану.

У поширеному сайтом талібів відкритому листі, достовірність якого 23 січня підтвердила розвідувальна спільнота SITE, бойовики заявляють Трампу, нібито Сполучені Штати втратили довіру після того, як витратили мільярди доларів на 15-річний конфлікт, який не має кінця в осяжному майбутньому. «Відповідальність довести до кінця цю війну лежить на ваших плечах», – мовиться в заяві.

Таліби неодноразово закликали Сполучені Штати та їхніх союзників залишити Афганістан і виключали мирні переговори з урядом у Кабулі, поки іноземні сили залишаються на афганській землі.

Трамп дотепер не заявляв своєї позиції щодо Афганістану, хоча казав, що підтримує розміщені там війська США, а також призначив на чільні позиції двох колишніх генералів з великим афганським досвідом.

У 2001 році Сполучені Штати надіслали десятки тисяч військових в Афганістан у складі міжнародної коаліції під проводом НАТО для боротьби з угрупованням «Аль-Каїда». Нині кількість сил США в Афганістані скоротилася до 8400 людей, що перебувають там офіційно вже в небойових ролях, головно як інструктори і радники.

Після завершення у 2014 році основної частини міжнародних зусиль в Афганістані таліби мають нові успіхи в боротьбі з силами підтримуваного Заходом уряду, який тепер контролює лише дві третини території країни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG