Доступність посилання

ТОП новини
20 Лютий 2018, Київ 10:13

У Биківні на Київщині невідомі пошкодили українські та польські поховання жертв НКВС – В’ятрович


У селі Биківня Київської області невідомі пошкодили пам’ятники на місці поховань жертв НКВС на території меморіалу «Биківнянські могили», повідомив 25 січня голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на сторінці у Facebook.

«Під Києвом, у Биківні, сплюндровано український та польський меморіали жертвам НКВС. Вандали, які, найімовірніше, зробили це уночі, залишили сліди, схожі на ті, що в Гуті-Пеняцькій», – повідомив В’ятрович.

Як виглядає із розміщених В’ятровичем світлин, невідомі залишили на бетонних плитах меморіалу написи червоною фарбою «СС Галичина», «ОУН-УПА» та лайливі слова польською мовою.

Наразі коментарів від Національної поліції у Київській області за фактом події немає.

У вересні 2012 року у Биківні під Києвом було відкрито польський військовий цвинтар на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». На території меморіалу поміж достовірно встановлених 15 тисяч жертв спочивають, зокрема, і близько 2 тисяч поляків, розстріляних 1940 року загонами НКВС за наказом Йосипа Сталіна.

На початку цього року на місці зруйнованого села Гута-Пеняцька на Львівщині було зруйновано пам’ятник загиблим там полякам. Його офіційно відкрили у 2009 році президенти України і Польщі. У лютому 1944 року у цьому, тоді польському, селі, де розташовувались радянські партизани і діяло польське підпілля, за різними даними, нацисти вбили від 500 до 800 поляків, мирного населення.

Дипломати від України і Польщі назвали дії вандалів свідомою провокацією з метою погіршити українсько-польські відносини. Поліція за цим фактом відкрила кримінальне провадження за статтею про порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності або релігійних переконань.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG