Доступність посилання

ТОП новини

Сирійська опозиція відкинула проект конституції, запропонований Росією


Ях’я аль-Аріді
Ях’я аль-Аріді

Сирійська опозиція відкинула запропонований Росією проект нової конституції Сирії.

Москва заявила, що проект, представлений на зустрічі з сирійськими повстанцями на мирних переговорах у столиці Казахстану раніше цього тижня, базувався на ідеях сирійського уряду, опозиції і місцевих сил.

Водночас член делегації повстанців на переговорах в Астані Ях’я аль-Аріді 25 січня заявив агенції Bloomberg: «Ми сказали їм, що сирійці – єдині, хто має право писати конституцію Сирії».

Раніше неназване джерело в делегації повстанців заявило агенції AFP: «Росіяни поклали проект на стіл, ми його навіть не дивилися. Ми їм сказали, що відмовляємося це обговорювати».

Після закінчення переговорів в Астані 24 січня Росія, Іран і Туреччина заявили, що будуть спільно забезпечувати крихке тритижневе припинення бойових дій в Сирії.

Москва і Тегеран підтримують уряд президента Башара аль-Асада у шестирічній громадянській війні в Сирії, Анкара підтримує частину опозиції.

Москва оголосила, що міністр закордонних справ Сергій Лавров проведе переговори з представниками сирійської опозиції в Москві 27 січня, але поки що не відомо, хто братиме в них участь.

XS
SM
MD
LG